Warszawa: 29 kwietnia, oficjalna premiera książki „Resortowe dzieci. Służby” Twitter Facebook Pinterest Email

Serdecznie zapraszamy na promocję drugiego tomu Resortowych dzieci

Czas: 29 kwietnia 2015 r., godz. 18:30
Miejsce: Klub Hybrydy, ul. Złota 7/9, Warszawa.

W spotkaniu udział wezmą:
Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz

Wydarzenie poprowadzi dr hab. Sławomir Cenckiewicz – historyk czasów najnowszych, były pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, publicysta i autor wielu książek.

Zgłoś swój udział w spotkaniu i zaproś znajomych na facebooku:
https://www.facebook.com/events/469546856535846

Wstęp wolny.

Prawie 1000 stron fascynujących historii, nazwisk, dat, liczb i dokumentów. Twarde dane o dynastiach w służbach specjalnych Peerelu i III RP.

Sylwetki autorów książki:

Dorota Kania

dziennikarka, absolwentka wydz. filozofii ATK. Pracowała w kilkunastu tytułach prasowych, ostatnio w „Gazecie Polskiej”, „Gazecie Polskiej Codziennie” oraz portalu Niezalezna.pl. Jako publicystka zajmuje się od lat lustracją, służbami specjalnymi, jak również przeszłością osób pełniących po 1990 roku ważne funkcje państwowe i występujących publicznie. Wykryła i opisała wiele afer o charakterze politycznym oraz gospodarczym. Jest autorką m.in. książki „Cień tajnych służb” (2013), zawierającej opisy najbardziej znanych zabójstw i samobójstw w III RP.

Jerzy Targalski

absolwent wydziałów historii i orientalistyki UW. Uczestnik opozycji antykomunistycznej. Jako publicysta specjalizuje się w kwestiach narodowościowych, roli KGB w transformacji oraz służb komunistycznych w funkcjonowaniu sceny politycznej państw postkomunistycznych i postsowieckich Europy, a także w geopolityce. Wykładowca na UW.

Maciej Marosz

po starcie dziennikarskim w „Młodym Techniku” pracował w „Naszym Dzienniku”, portalu Prawy.pl, a następnie w „Gazecie Polskiej”. Współtwórca portalu Niezalezna.pl. Obecnie związany z „Gazetą Polską Codziennie”.

Więcej o książce: RESORTOWE DZIECI. SŁUŻBY