Premiera książki „Striptiz Nadredaktora” Twitter Facebook Pinterest Email

Serdecznie zapraszamy na promocję książki „Striptiz Nadredaktora” – wywiad rzeka Ryszarda Makowskiego z Marcinem Wolskim.

Czas: 21 maja 2015 r., godz. 18:00
Miejsce: Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24, Warszawa.

Zgłoś swój udział w spotkaniu i zaproś znajomych na facebooku:
https://www.facebook.com/events/814603375255583/

Sylwetki autorów książki:

Marcin Wolski

wybitny satyryk, poczytny powieściopisarz. Z wykształcenia historyk, debiutował w 1966 r. na łamach tygodnika „Szpilki” i dwa lata później w „Kabarecie pod Egidą”, z którym współpracuje do dziś. Twórca megakultowych magazynów radiowych „60 minut na godzinę” i „ZSYP-u”, telewizyjnego „Polskie ZOO”, a także szopek politycznych. Do klasyki radiowych seriali należą m.in. „Matriarchat”, „Świnka”, „Numer” i „Laboratorium nr 5″. Napisał kilkadziesiąt powieści, wiele zbiorów opowiadań, m.in. „Antybaśnie” „Agenta Dołu”, „Psa w studni”, „Nieprawe łoże”, „Mocarstwo”, „7.27 do Smoleńska” i „Sodomę”. W latach 1993-1995 był członkiem Rady ds Mediów przy prezydencie Lechu Wałęsie, w roku 2005 należał do Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W latach 2006-2007 kierował Programem I Polskiego Radia. Ma dwoje dzieci, mieszka w Warszawie.

Ryszard Makowski

jest znanym kabareciarzem, publicystą i pisarzem. Zdobywał nagrody w ruchu studenckim, był filarem kabaretu OT.TO, występuje w kabarecie Pod Egidą. Wydał autorskie płyty: „Pęc ze śmiechu”, „Na ochotnika do psychiatryka”, „Ryszard Makowski w Radiu Wnet”, a w grudniu 2014 r. – „Remanent listopadowy”. Jest autorem dwóch prześmiewczych książek: „Miłość czy sport” i „Miłość czy pieniądze”.

Więcej o książce STRIPTIZ NADREDAKTORA