Spotkanie z autorem książki „Katolik talibem?” Twitter Facebook Pinterest Email

Zapraszamy na spotkanie autorskie Zbigniewa Kaliszuka w ramach promocji jego najnowszej książki „Katolik talibem?”

Konserwatywni katolicy w oczach niektórych osób dorobili się miana „talibów”, którzy chcą ograniczać ludzką wolność i narzucać wszystkim jedyny „słuszny” system wartości. Czy tak jest rzeczywiście?

Katolik talibem?

Czas: 5 czerwca 2013, godz. 18:45
Miejsce: Uniwersytet Warszawski, Auditorium Maximum (sala D), ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Zbigniew Kaliszuk, wieloletni lider Soli Deo, autor książek „Katolik frajerem?” i „Katolik ofiarą?”, zmierzy się z najbardziej kontrowersyjnymi kwestiami dotyczące nauczania moralnego Kościoła.

Czy ograniczanie praw homoseksualistów, w obawie przed tym, że w przyszłości zaczną domagać się więcej, nie jest nadużyciem? Czy nie byłoby lepiej by kobiety mogły dokonywać aborcji bezpiecznie, pod kontrolą w szpitalu niż w niepewnych warunkach w „podziemiu”? Czy procedura in vitro nie powinna być dopuszczana, skoro w procesie naturalnej ciąży ginie więcej zarodków? Czy oczekiwanie by osoby niewierzące i innych wyznań finansowały nauczanie religii katolickiej w szkołach jest uczciwe?

„Katolik talibem?” to książka, w której Zbigniew Kaliszuk spiera się o najważniejsze kwestie moralne ze znanymi dziennikarzami oraz specjalistami z dziedziny medycyny, prawa i etyki reprezentującymi przeciwne stanowiska.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie oraz uzyskać podpis od autora. Na spotkanie zaprasza ASK Soli Deo.