Rekolekcje u sióstr Benedyktynek w Staniątkach [Główna nagroda w Quizie z wiedzy o Mszy Świętej] – wrażenia uczestniczki Twitter Facebook Pinterest Email

W miesiącach lipiec-sierpień Wydawnictwo Fronda organizowało konkurs wiedzy o Mszy Św. Był on rozgrywany w dwóch kategoriach: podstawowej i rozszerzonej. Pytania były zarówno z wiedzy ogólnej jak i zaawansowanej. Wygrywał ten, kto zdobył najwięcej punktów w najkrótszym czasie odpowiadając na przygotowane pytania. Zachęcające były nagrody. Za I miejsce przyznawany był 3 dniowy wyjazd do Opactwa Św. Wojciecha, Zakonu Sióstr Benedyktynek w Staniątkach; II nagrodą było pielgrzymkowe wydanie Pisma Św., a pozostałe osoby otrzymały książkę „Msza Święta w pytaniach i odpowiedziach” Łukasza Kubiaka.

Ja wzięłam udział w konkursie z moimi dwoma córkami. Udało mi się wygrać wyjazd na rekolekcje, a moje córki zdobyły piękne książki.

Czas spędzony w Opactwie był dla mnie, jednym z ważniejszych wydarzeń. Spełniłam swoje marzenie i wzięłam udział w codziennym życiu i modlitwach klauzurowych Sióstr Benedyktynek wraz z Matką Przełożoną Stefanią. Cisza klasztoru, który liczy prawie 800 lat, zanurzyła mnie w obecności Boga. Czułam tam ducha modlitwy, kontemplacji i uwielbienia. Atmosfera była wzniosła. Uczestnicy, których było niewielu (10 osób), z wielkim skupieniem oddawali się czytaniu Pisma św., medytacjom i rozważaniom. Punktem kulminacyjnym każdego dnia była Msza Św. Braliśmy udział w konferencjach, które prowadził Ojciec Konrad Małys, opat Ojców Benedyktynów z Tyńca. Odpowiadał też na nasze pytania, które wynikały z medytacji świętych tekstów i pogłębiał naszą wiarę.

Wyjeżdżaliśmy ze Staniątek z wielką otuchą lecz i smutkiem, bo czas tam szybko minął. Pozostała nadzieja na ponowne spotkanie się w tym pełnym tajemnic klasztorze Boga i ludzi.

Ogromne wrażenie zrobiła na mnie Matka Stefania, Malutka, Rezolutna, Odważna Kobieta, która dzięki swej determinacji i pracy remontuje kościół i klasztor. Dba o gospodarstwo: stawy zarybione, ule pszczele, kury, krówkę, sad i pole. Ma też jeszcze dużo zrozumienia, cierpliwości i uśmiechu dla każdego kogo spotka. Polecam Matkę i Siostry gorącym modlitwom oraz wsparciu finansowemu – bo trzeba dużych nakładów, by przywrócić dawną świetność benedyktyńskiemu opactwu.

Wydawnictwu Fronda gratuluję tak pięknej inicjatywy jakim był ten konkurs. Dzięki niemu mogliśmy pogłębić naszą wiedzę i uzupełnić braki dotyczące Mszy św. Mam nadzieję, że Redakcja jeszcze nie raz wpadnie na pomysł konkursu z tak nietuzinkowymi nagrodami. Jej Pracownikom serdecznie dziękuję i obiecuję moją pamięć w modlitwach. Polecam wszystkim pozycje książkowe jakie Wydawnictwo wydaje oraz konkursy, które mam nadzieję, jeszcze się odbędą.

Sabina Jeziorska, uczestniczka rekolekcji i zwyciężczyni I nagrody w Quizie z wiedzy o Mszy Świętej na poziomie rozszerzonym.