fbpx

Recenzje

Autor: Anna Stanisławczyk

„Jan Kulczyk. Biografia niezwykła” Cezarego Bielakowskiego oraz Piotra Nisztora to pozycja faktycznie dość oryginalna. Autorzy przedstawiają biznesową drogę na szczyt najbogatszego Polaka, który zgromadził majątek wart 15 mld złotych. Książka została podzielona na 20 rozdziałów, które są osobnymi historiami, przedstawiającymi ważne wydarzenia lub dany okres z życia miliardera.

Biografia zawiera wypowiedzi Jana Kulczyka, który opowiada o kulisach swoich największych inwestycji, osobistych relacjach oraz odnosi się do krytyki i zarzutów jakie przed nim stawiano. Narracja miliardera nadaje niepowtarzalny charakter całej książcę i w pełni ukazuje sylwetkę przedsiębiorcy, wizjonera, zagorzałego kapitalisty.

Bielakowski i Nisztor pokazują początki powstawania biznesowego imperium Jana Kulczyka. Jak pozyskał kapitał na „rozkręcenie” pierwszego biznesu? W jaki sposób zarobił swój pierwszy milion? Jakie cechy charakteru pomogły mu osiągnąć tak spektakularny sukces? Odpowiedzi na te pytania spróbowano udzielić w „Biografii niezwykłej.” Autorzy doskonale przedstawili gospodarczą rzeczywistość, w której poruszał się Jan Kulczyk; problemy systemowe, z którymi musiał się zmierzyć oraz okazje, z których korzystał. Biografia zawiera także relacje spotkań biznesowych i przesłuchanie bohatera książki Bielakowskiego oraz Nisztora przed sejmową komisją śledczą ds. PKN Orlen po aferze Orlenu, o której było głośno w 2004 roku.

>>Przeczytaj całą recenzję<<

Jan Kulczyk
Twitter Facebook Pinterest Email

Już od: 2300 Cena detal.: 44,00

Kup teraz »

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail