fbpx

Recenzje


Ze Zbigniewem Kaliszukiem, autorem bestselera „Katolik frajerem?”, rozmawia Rafał Staniszewski.

Pod koniec listopada ukazała się druga Pana książka z serii „Katolik Frajerem?”. Jakie nowe problemy porusza Pan w drugiej części?

W książce „Katolik frajerem?” starałem się zmierzyć ze stereotypowym wizerunkiem katolików. Pokazać, że chrześcijańska wiara nie jest dla tytułowych frajerów, nieudaczników, nudziarzy, a może być naprawdę piękną rzeczywistością. Że sukcesy, kariera, dobra zabawa, to wszystko może być zgodne z wolą Bożą, o ile znajdujemy w swoim życiu miejsce dla Boga i ludzi jacy nas otaczają. W książce „Katolik ofiarą?” kontynuuje mierzenie się z różnymi stereotypami przypisywanymi Kościołowi i osobom wierzącym. Tym razem poruszam tematykę miłości, seksualności i cierpienia. Staram się pokazać, że także w tych sferach droga, którą proponuje nam Bóg jest optymalna. Bóg nie jest jakimś okrutnikiem , który upodobał sobie uprzykrzanie nam życia , tylko proponuje nam pewne mądre postawy, które nas chronią przed krzywdzeniem samego siebie i drugiej osoby oraz prowadzą, do prawdziwego, głębokiego szczęścia.

W obu książkach wspomniane stereotypy staram się przełamywać wraz ze znanymi osobami ze świata mediów, kultury i sportu takimi jak Muniek Staszczyk, Jerzy Stuhr, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Tomasz Zubilewicz, Radosław Pazura, Artur Partyka, Szymon Kołecki, Jasiek Mela, Ania Goledzinowska. Wspomniane osoby dzielą się swoimi osobistymi doświadczeniami przez co mam nadzieję, że obie książki są dalekie od tylko nudnych, teoretycznych rozważań.

Więcej znajdą Państwo na stronie: PRAWY.PL

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail