fbpx

Recenzje

Autor: Ewa Piątkowska
Książka „Nie krocz za mną” napisana jest jak powieść. Publikacja to prywatny pamiętnik RoseMary spisany na polecenie ks. Prof. Aleksandra Posackiego, który w napisanym przez siebie wstępie do tej książki zapewnia nas, że zna tę osobę kilkanaście lat. Jest on przekonany o jej prawdomówności – pisze Ewa Piątkowska, członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Oddział w Łodzi.

Fakty, o których opowiada autorka, dobrane są tak, aby czytający pamiętnik rodzice, spowiednicy, czy inne osoby zaangażowane w wychowanie dzieci mogli przez porównanie rozpoznać u dziecka objawy tak zwanego obciążenia okultystycznego. Obciążenie okultystyczne jest podobnym do opętania rodzajem zniewolenia przez szatana, jakiego doznają niewinne dzieci rodziców uprawiających magię, wróżbiarstwo, różdżkarstwo, szatańską medycynę.

Pamiętnik został napisany dla dobra dusz, ponieważ, jak wykazuje praktyka egzorcystów, wiele dzieci w ten sposób cierpi, a nie dostaje pomocy, ponieważ opiekunowie pozbawieni są prawdziwej informacji i nie rozumieją przyczyny tych zjawisk.

Osoba dająca to świadectwo nie chciała być medium, ale była od dziecka; nie chciała być prześladowana, a była; nie chciała cierpieć, a cierpiała; nie chciała być straszona przez szatana, a była. Bała się powiedzieć otoczeniu, ponieważ obawiała się niezrozumienia.

Kiedy była już dorosłą osobą, odnaleziono ją i zaproponowano wejście jako medium do działającej w Ameryce sekty. Dziewczyna miała posłużyć jako element ich planu zepsucia Polski poprzez tajemnicze działania. Następnym zatem powodem do refleksji dla czytelnika tej książki, jest zastanowienie się, zwłaszcza dla naszej polskiej emigracji, czy sami nie podlegają wpływom tej sekty. Pseudonim RoseMary dotyczy pewnych wydarzeń, które przebiegały podobnie jak to znamy ze znanego filmu „Dziecko Rosemary”.

Trudno tu streścić to co czytamy na 350 stronach książki. Z tego świadectwa – ostrzeżenia, dowiadujemy się bardzo dużo. To porażające, dla niektórych przerażające, a jednocześnie pouczające świadectwo, jest bezcenne.

Jest to książka otwierająca oczy na wiele spraw. Dla jednych czytelników będzie drogowskazem, a dla innych inspiracją, dopowiedzeniem, co należy od zaraz uczynić, aby nie wchodzić w złe rzeczy, aby nie cierpieć, aby nie zajmować się złem tylko dobrem, a Matka Niepokalana zawsze w tym nam pomoże, tylko należy chcieć Ją poprosić.

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail