fbpx

Recenzje

Autor recenzji: Weronika Pomierna

JAK WYGRAĆ MIŁOŚĆ?

Czy prawdziwa miłość w czasach rosnącej liczby rozwodów w ogóle jest możliwa?

Jak zrozumieć drugiego człowieka, rozmawiać o tym, co trudne, i wspólnie pracować nad relacją? To tylko niektóre z pytań, z którymi próbowali zmierzyć się goście spotkań organizowanych w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Akademickiego Soli Deo. Były to zarówno gwiazdy z pierwszych stron gazet, jak i księża, psychologowie oraz pary z długim stażem.

Nagrodzone „Feniksem” w kategorii książka dla młodzieży Laboratorium miłości jest pierwszym tomem z obejmującego trzy części cyklu. Książka składa się z 10 tematów, zredagowanych w formie minikonferencji, oraz wywiadów ze znanymi ludźmi. Szeroki wachlarz znanych nazwisk przyciąga. Znajdziemy tu m.in. Radosława Pazurę, o. Adama Szustaka, Jacka Pulikowskiego, ks. Marka Dziewieckiego, o. Ksawerego Knotza oraz Beatę i Marcina Mądrych. Goście precyzyjnie dobierają składniki i pokazują, w jakich proporcjach należy je zmieszać, aby stworzyć szczęśliwy i trwały związek.

Książka pozwala czytelnikowi przejść przez kolejne etapy rodzącego się uczucia. Najpierw coś dla singli: jakimi kryteriami kierować się, szukając „drugiej połówki”? Czym jest prawdziwa miłość i jak ustrzec się przed jej karykaturami? Następnie poruszane są kolejne etapy budowania związku i związane z nimi dylematy. Autorzy w przystępny sposób mówią o najbardziej palących kwestiach. Pokazują, dlaczego wspólne mieszkanie ze sobą i stosowanie antykoncepcji może uderzyć rykoszetem w związek. Obalają mity na temat niedopasowania w sferze seksualnej. W nowoczesny sposób pokazują, dlaczego warto zawalczyć o czystość w związku. Pokazują, że trwała, głęboka miłość jest mozliwa nawet w przypadku osób, które miały trudne dzieciństwo i złe wzroce. Warunkiem jest gotowość do pracy nad sobą i zaangażowanie w relację.

Źródło: Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail