fbpx

Recenzje


W najnowszym numerze tygodnika „Nasza Polska” znajduje się rekomendacja książki o najwybitniejszych polskich kompozytorach Agnieszki Lewandowskiej-Kąkol.

Podszedłem do tej książki bez wielkiego entuzjazmu, nie liczyłem bowiem, że wywiady ze znanymi polskimi kompozytorami mogą być aż tak interesujące.

Zmieniłem zdanie już po przeczytaniu pierwszej strony, gdzie trafiłem na słowa kompozytorki Bernadetty Matuszczak: „Czy może być większa rzecz niż stworzenie człowieka, urodzenie? I potem jeszcze ukształtowanie go? Żadne opus na świecie, których leżą w archiwach miliony, nie dorównuje stworzeniu człowieka. To jest cud, prawdziwy cud”. YiażAz z rozmów niesie ważne przesłanie, pokazuje, że bycie artystą to bycie głębokim i interesującym człowiekiem, charakteryzującym się ogromną pokorą, talentem i powołaniem. Warto przeczytać ten zbiór wywiadów jeszcze z innego powodu: polscy kompozytorzy należą do ścisłej światowej czołówki. Krzesimir Dębski, Krzysztof Penderecki czy Michał Lorenc to nazwiska znane wszystkim miłośnikom muzyki poważnej.

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail