fbpx

Recenzje

Autor: Justyna Kapłańska

Czy na pewno potrafisz kupić coś taniej? Czy okazja zawsze jest okazją? Czy zdjęcie na które patrzysz, oddaje wiernie rzeczywistość? Czy twoje poglądy polityczne naprawdę są niezależne?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na co najmniej jedno pytanie – przeczytaj tę książkę. Prawdopodobnie zmienisz zdanie.

Autor nazywa ją leksykonem technik manipulacyjnych. I faktycznie, rozdział po rozdziale prezentuje kolejne techniki, ułożone tematycznie. Robi to w ciekawy, przystępny, atrakcyjny sposób. Do plusów książki należy zdecydowanie dobra szata graficzna (liczne zdjęcia, ramki, wyrazista czcionka), konkretne informacje i bezpośredni język. Książka jest także bardzo dobrze uporządkowana – każdy rozdział zawiera nazwę i krótką definicję metody manipulacyjnej, jej opis i liczne konkretne, życiowe przykłady, porady jak jej przeciwdziałać i złote myśli związane z tematem.

Całość sprawia, że tę pozycję czyta się szybko i przyjemnie, a zarazem każda jej strona ułatwia przyswojenie praktycznej wiedzy, przydatnej na co dzień. Napisana jest nowocześnie, zawiera dużo najnowszych odkryć i danych oraz własnych spostrzeżeń autora. Budujące jest też spostrzeżenie, że najlepszą obroną jest posiadanie konkretnych wartości, analiza docierających komunikatów i rozumne korzystanie ze współczesnych dóbr. Książka przyda się każdemu, bo każdy z nas żyje w świecie pełnym reklamy, mediów, polityki i konsumpcji. Lektura obowiązkowa dla każdego!

Źrodło: OPOKA

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail