fbpx

Recenzje

Fronda.pl, Marta Brzezińska
RoseMary ma być medium. Nie dlatego, że chce, ale dlatego, że ciąży nad nią „dziedzictwo” przodków. Majętni znajomi jej ojca z USA mają dla dziewczyny bardzo konkretny plan. Jakie będą jego konsekwencje nie tylko dla RoseMary, ale dla Kościoła?

RoseMary, niby zwykła dziewczyna, historyczka sztuki z Warszawy, zaczyna snuć swoją opowieść od opisania życiowych perypetii przodków. Pamięcią sięga do trzech pokoleń wstecz. Jej pra-pradziadkowie wyjechali w głąb Rosji, gdzie osiedli. Pradziadek z kolei wiele podróżował – po Rosji, Europie, Azji. Na własne oczy widział nawet powstanie bokserów w Chinach. W żyłach RoseMary płynie krew niemiecka, francuska, holenderska. Ma kuzynów rozmaitych wyznań i obyczajów. Coś, co wydawać się może wielką zaletą, w rodzinie dziewczyny przynosi konkretne konsekwencje jeśli chodzi o duchowość. „Złapaliśmy pewnego dystansu do spraw religii” – przyznaje dziewczyna.

Całą recenzję znajdą Państwo na stronie: FRONDA.PL

Niepoprawni.pl, Budyń 78
„Nie krocz za mną” to pozycja dość nietypowa, robiąca wrażenie i… bardzo łatwa do odrzucenia. Choć każdy powinien ją przeczytać, nie jest książką dla każdego. Paradoks?

Książka jest poważnym ostrzeżeniem przed wieloma aspektami jasnowidzenia i pokrewnych zjawisk, flirtów z pozornie niewinnymi sprawami, które okazują się być dla sfery duchowej zabójcze. Nie tylko dla nas, ale i dla kolejnych kilku pokoleń. Tu pojawia się niestety pułapka fatalizmu, a przede wszystkim – ryzyko odrzucenia tego, co czytamy, lubimy bowiem być bardzo racjonalni. „Nie krocz za mną” tej racjonaliści się wymyka i nawet bogate obudowanie tekstu w przykłady z literatury tematycznej oraz księżowskie rozpoczęcie (autorstwa ks. Posackiego) i posłowie niektórym może nie wystarczyć. Warto jednak z tym tematem się zmierzyć.

Całą recenzję znajdą Państwo na stronie: NIEPOPRAWNI.PL

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail