fbpx

Recenzje


Portal bosko.pl poleca książkę Marka i Wojciecha Wareckich.

„Tak, to jest książka dla Ciebie – czytam z tyłu okładki. – Wiemy, że śmigasz po Internecie, siedzisz na fejsie, skajpujesz i nigdy nie rozstajesz się z komórką. Jesteś znawcą mediów, znasz wszystkie najnowsze elektroniczne gadżety. To tylko technologia, najważniejsza jest treść przekazu. Każde media czegoś od Ciebie chcą – byś uwierzył w przekazaną wiadomość, kupił reklamowy towar, zaczął myśleć tak jak oni.”

Dwóch psychologów i dziennikarzy Marek Warecki oraz Wojciech Warecki prezentują wnikliwą analizę oddziaływania mediów na młodzież. Nie robią jednak tego ze stanowiska mentorów czy lekarzy zwracających się do pacjentów na kozetce. Piszą z perspektywy dwójki ludzi młodych, uczniów III klasy gimnazjum – Ewy i Tomka, którzy zaczynają przyglądać się mass mediom krytycznie.

Pożeracze mózgów jest archiwum rozmów dwójki bohaterów. Niektóre z nich odbyły się w świecie rzeczywistym, inne w wirtualnym (za pomocą komunikatorów internetowych czy smsów). Sama rozmowa to nie wszystko. Bohaterowie wymieniają między sobą linki do artykułów, filmików czy piosenek, które stanowią kontekst rozmowy. Odkrywają wiele ciekawych wątków, o których raczej nie mówi się w mainstreamie. Książka pomyślana jest jako hipertekst. Znajduje się w niej wiele odnośników, które można otworzyć na trzy sposoby: przez zeskanowanie fotokodu smartfonem, wpisanie adresu źródłowego lub posługiwanie się bazą linków na stronie internetowej książki (…).

Całość znajdą Państwo na stronie: BOSKO.PL

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail