fbpx

Recenzje

Autor: Justyna Kapłańska

okladka-LAB2Czym jest małżeństwo i jak powinno wyglądać, aby można je było uznać za udane? Na ten temat powstało już sporo książek, jednak „Laboratorium miłości. Tom 2: Po ślubie” jest pozycją naprawdę wyjątkową. Opiera się ona na doświadczeniach wielu osób, zebranych przez redaktora Zbigniewa Kaliszuka: psychologów, terapeutów czy małżonków z różnym stażem. Zawiera podzielone na kilka działów zapisy szkoleń na temat małżeństwa, wywiady i porady na różne tematy związane z życiem małżonków. Ta różnorodność sprawia, że każdy małżonek może odnaleźć tutaj siebie, swoje problemy i sposób wypowiedzi, który odpowiada mu najbardziej. Wśród rozmówców znajdziemy m.in. Ireneusza Krosnego, o. Ksawerego Knotza, Krzysztofa Ziemca, Tomasza Zubilewicza, Paulinę i Macieja Kurzajewskich, Jacka Pulikowskiego czy Szymona Grzelaka.

Małżeńska codzienność, to, co w niej piękne i trudne, została opisana prostym w odbiorze językiem, co pozwala na łatwiejsze przyswojenie treści i zachęca do wprowadzania wskazówek w życie. Co bardzo ważne, a rzadko spotykane w tego typu publikacjach, sporo rozmówców uwzględnia w życiu małżeństwa także aspekt duchowy i rolę Boga jako twórcy małżeństwa, czynnika jednoczącego i stale odnawiającego małżeńską relację.

Rozmówcy w jednym są jednak zgodni: małżeństwo tworzy się każdego dnia, to piękno i trud tworzenia jedności z dwóch osób, który jest pracą na całe życie.

Źródło: OPOKA

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail