Fotogaleria z premiery książki „Dziewczyny Wyklęte” Szymona Nowaka [25.02.2015] Twitter Facebook Pinterest Email

25 lutego 2015 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się premiera książki „Dziewczyny Wyklęte” Szymona Nowaka. W spotkaniu udział wzięli autor książki, Lidia Lwow – Eberle (narzeczona majora „Łupaszko”), Janusz Niemiec (najmłodszy więzień UB, syn Żubrydów) oraz Grupa Rekonstrukcyjna „Wolność i Niezawisłość”. Zaśpiewały „Panny Wyklęte” w składzie: Marcelina, Marika, Ifi Ude wraz z zespołem Dariusza Malejonka „Maleo Reggae Rockers”.

Zgromadzonych gości przywitał Jan Pospieszalski oraz Zastępca Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego – dr Dariusz Gawin. Na początku autor opowiedział o tym, skąd wziął pomysł na napisanie książki oraz jak przebiegała jego praca nad publikacją. Obecni na spotkaniu bohaterowie przywoływali swoje najciekawsze oraz najbardziej poruszające wspomnienia z lat powojennych. Członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej „WiN” opowiedzieli o swojej pasji oraz o tym, jak ważne jest utrzymywanie w świadomości kolejnych pokoleń pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Wieczór uświetniły piosenki w wykonaniu „Panien Wyklętych”.

Spotkanie cieszyło się znacznym zainteresowaniem zarówno ze strony publiczności, jak i licznie zgromadzonych przedstawicieli mediów.