Kulisy tajnej operacji „Most” Twitter Facebook Pinterest Email

Serdecznie zapraszamy na promocję książki „Most. Tajna operacja przerzutu Żydów”

O kulisach opowiedzą:
Dariusz Wilczak – autor książki
Andrzej Gąsiorowski – współzałożyciel Art-B

Spotkanie poprowadzi Andrzej Stankiewicz – dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

Czas: 16 czerwca 2015 r., godz. 18:00
Miejsce: Cafe Niespodzianka, Marszałkowska 7, Warszawa.

Zgłoś swój udział w spotkaniu i zaproś znajomych na facebooku:
https://www.facebook.com/events/908692872503091/”

Wstęp wolny.

Sylwetki uczestników spotkania:

Dariusz Wilczak

Urodzony w 1961 r. Dariusz Wilczak jest dziennikarzem i reportażystą, autorem słuchowisk radiowych, jednym z założycieli polskiej wersji „Newsweek”, redaktorem naczelnym Wydawnictwa Reporterów Fabuła Fraza. Był nagradzany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i miesięcznik „Press” oraz nominowany do Nagrody Literackiej im. J. Mackiewicza (2012). Jest twórcą Rankingu N15 „Newsweeka” na najlepszych prezydentów polskich miast. Autor następujących książek: „Pajęczyna” (1991, wraz z Barbarą Stanisławczyk), „Mucha za szybą” (1997), „On Kwaśniewski” (2005, wraz z Grzegorzem Indulskim), „Ponad stan. Solidarność, historie podziemne” (2006), „Generalissimus (2011). Fragmenty jego książki „Pajęczyna” znalazły się w wydanej przez oficynę Czarne antologii polskiego reportażu XX wieku 100/XX.

Andrzej Stankiewicz

Dziennikarz „Rzeczpospolitej”, a wcześniej „Wprost” i „Newsweeka”. Studiował inżynierię komputerową i japonistykę, a ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat wielu nagród dziennikarskich, w tym głównej nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski (2003). W konkursie MediaTORy 2011, zorganizowanym przez studentów kierunków dziennikarskich z całej Polski, zdobył nagrodę NawigaTOR dla najlepszego publicysty.

Stały komentator programów telewizyjnych, w tym „Loży Prasowej” oraz „Tak jest” (TVN24), Dzień Dobry TVN, „Świat się kręci” (TVP1), „To Był Dzień” Polsat News oraz Tygodnik.pl (TV Polonia). Wraz z Piotrem Śmiłowiczem napisał dwie książki: „Donald Tusk. Droga do władzy” oraz „Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa”.

Andrzej Gąsiorowski

W Polsce znany jako współwłaściciel, razem z Bogusławem Bagsikiem, przedsiębiorstwa o nazwie Art-B. Od ponad dwudziestu lat obywatel Izraela. W swoim nowym kraju bardziej znany jako filantrop, założyciel Helping Hand Coalition – organizacji zajmującej się pomocą rodzinom ofiar Holokaustu i żydowskim emigrantom – muzyk, kompozytor, przyjaciel wielu artystów i polityków.

Więcej o książce MOST. TAJNA OPERACJA PRZERZUTU ŻYDÓW