fbpx

Już od: 1000 Cena detal.: 39,00

Kup teraz »

Autor: Vincent Nouzille

Tłumaczenie: Agata Czarnacka

Czy interes państwa może być wytłumaczeniem dla zabójstw i innych niegodziwości?

Trucizna. Niewyjaśnione katastrofy. Egzekucje i akcje odwetowe. Mocarstwowa polityka Francji i ciemne interesy służb specjalnych. Bohaterowie i najemnicy; chwalebne sukcesy i spektakularne porażki.

Reporterskie śledztwo tropiące mechanizmy wykorzystywania wywiadu do utrzymania pozycji Francji jako pierwszoplanowego gracza na arenie międzynarodowej. Heroiczna walka z terroryzmem światowym, ale też intrygi i zastępowanie niewygodnych rządów politykami życzliwymi ideałom Republiki.

Książka Nouzille’a rzuca nowe światło na wiele wątków historii najnowszej. Obowiązkowa lektura dla politologów i pasjonatów wojskowości, w szczególności tych wszystkich, którzy poszukują informacji o funkcjonowaniu tajnych służb na całym świecie.

Dzięki wartkiej narracji, znakomitej, pogłębionej dokumentacji i skrzętnie notowanym głosom zza kulis, historia francuskiej walki z terrorystami nabiera życia.

Reportaż, który wstrząsnął Francją.

Premiera: 30 marca 2016 roku

Detale techniczne: Oprawa: miękka | Ilość stron: 368 | EAN: 9788380790360 | Cena detaliczna: 39.90 zł (brutto)

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

Francuski reporter, dziennikarz śledczy i dokumentalista. Współpracował z takimi tytułami, jak „Libération”, „L’Express”, „Marianne”, „Géo”, „Capital”, „Challenges”, a także stacjami radiowymi RFI oraz France Inter. W 2006 roku wydał wraz z Hélène Constanty ksiażkę poświęconą lobbingowi we francuskim parlamencie (Députés sous influence: le vrai pouvoir des lobbies à l’Assemblée Nationale), która odbiła się szerokim społecznym echem i przyczyniła się do uregulowania tego zjawiska.

Więcej książek tego autora »

Zabójcy w imię Republiki
Twitter Facebook Pinterest Email

Już od: 1000 Cena detal.: 39,00

Kup teraz »

email marketing powered by FreshMail