fbpx

Już od: 1700 Cena detal.: 34,00

Kup teraz »

– Najpierw bandy OUN zaatakowały sąsiednie wsie. Potem przeniosły się na północ. Płonął Wołyń. A po nim Podole i Pokucie. Płonęły Kresy. Ogarniał nas przerażający strach. Widzieliśmy cały koszmar zniszczenia, degradację człowieka i natury ludzkiej.

Stanisław Srokowski

Autor pozostaje wierny tematyce kresowej. Jego opowiadania ukazują bezmiar okrucieństwa, cierpienia oraz dramat ludobójstrwa. Strach rozszerza i pogłębia tę problematykę. Srokowski przenosi ją – po latach – do naszych czasów. Oddaje klimat zbrodni, pokazuje zwyrodnienia i degenerację istoty ludzkiej wyrastające z obłędnej ideologii integralnego nacjonalizmu. Przedstawia w sposób niemal doskonały potęgę STRACHU. Możemy go odczuć i ogarnąć zmysłem. Bez tego nie będziemy w stanie pojąć naszej epoki.

Ta książka to wstrząsający epos kresowy. Kawał polskiego losu i zagubiona pamięć.

Premiera: styczeń 2014 roku.

Detale techniczne
Oprawa: miękka ze skrzydełkami | Ilość stron: 256 | EAN: 9788364095122 | Cena detaliczna: 34.90 zł (brutto)

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

Urodzony w roku 1936 w Hnilczu (woj. tarnopolskie). Jest znanym prozaikiem, poetą i dramaturgiem, autorem m.in. słynnej trylogii kresowej Ukraiński kochanek, Zdrada i Ślepcy idą do nieba. Za tom opowiadań kresowych Nienawiść został wyróżniony w 2007 r. nagrodą im. Józefa Mackiewicza. Wypędzony w…

Więcej książek tego autora »

Strach
Twitter Facebook Pinterest Email

Strach

Opowiadania kresowe

Stanisław Srokowski

Już od: 1700 Cena detal.: 34,00

Kup teraz »

email marketing powered by FreshMail