fbpx

Największe tajemnice Wszechświata objaśniają czołowi polscy naukowcy.

Jaki kształt ma Wszechświat? Co znajduje się w środku czarnej dziury? Czy wybuchy na Słońcu mogą unicestwić życie na Ziemi?
Nigdy nie narzekaliśmy na brak wybitnych astronomów i astrofizyków, ale na przełomie wieków nadeszło pokolenie, jakiego Polska jeszcze nie znała. Książka „Na niebie i ziemi” udziela tym badaczom głosu.
Paczyński, Abramowicz, Artymowicz, Udalski, Demiański, Wolszczan i inni objaśniają tajemnice Wszechświata.
Czyją własnością byłby mój klon? Dlaczego matematyka tak dobrze nadaje się do opisu natury? Czy oporne na antybiotyki bakterie cofną ludzkość do XIX wieku?
Piotr Girdwoyń – prawnik, Waleria Hryniewicz – biolog, Włodzimierz Godlewski – archeolog, Janusz Dietrych – filozof techniki i inni objaśniają tajemnice tego co na Ziemi.
27 wywiadów Marka Oramusa z najwybitniejszymi polskimi uczonymi. Na niebie dzieje się najwięcej, ale i na Ziemi niemało. Bohaterowie tej książki pracują na najbardziej wysuniętych frontach współczesnej nauki. Od tego, jak wiele się dowiedzą i zrozumieją, może zależeć los cywilizacji.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dane techniczne: Oprawa: miękka ze skrzydełkami| Liczba stron: 432 (z czarno-białymi ilustracjami)| Wymiary okładki: 145 x 225| Cena: 39,90| EAN: 9788395019371| Data premiery: 15.10.2018

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

Prozaik, krytyk literacki, publicysta. W latach 1990-2004 pracował w miesięczniku „Nowa Fantastyka” jako kierownik działu publicystyki. Współpracował z pismami „Świat Techniki”, „Świat Nauki”, „Wiedza i Życie”.  Autor powieści „Senni zwycięzcy”, „Arsenał”, „Święto śmiechu”, „Trzeci najazd Marsjan” oraz opowiadań „Hieny cmentarne” i „Rewolucja z…

Więcej książek tego autora »

Na niebie i ziemi
Twitter Facebook Pinterest Email

Na niebie i ziemi

Największe tajemnice wszechświata objaśniają czołowi polscy naukowcy

Marek Oramus

email marketing powered by FreshMail