fbpx

Już od: 900 Cena detal.: 34,00

Kup teraz »

Zapiski węgierskiej katoliczki, która przez 42 lata trwała w doświadczeniu choroby, przyjęła i nosiła na swoim ciele widoczne znaki męki Chrystusa – stygmaty. Połączenie powolnego fizycznego wyniszczania z głęboką, intymną więzią z Chrystusem i Maryją, przerażający ból i duchowa, szlachetna radość – mogą stanowić rodzaj chrześcijańskiego świadectwa na wskroś szokujący. W tej zdumiewającej książce Erzsebet wyprowadza nas na teren wręcz przeklęty, w obszar ludzkiego cierpienia, gdzie wydaje się, że Bóg zbankrutował, by w samym środku osobistego piekła na ziemi ogłosić nam potęgę Zmartwychwstałego, zaświadczyć o tym, że miłość Boga pełnym blaskiem potrafi zajaśnieć w samym sercu ludzkiej kruchości. W każdym razie czeka czytelnika potężna konfrontacja z treścią tej książki. Nasze poglądy o życiu i jego sensie, nasze lęki i aspiracje, a zwłaszcza gotowe i uporządkowane pojęcia religijne i egzystencjalne zderzą się niewątpliwie z doświadczeniem tej małej Węgierki.
Co Bóg chciał zakomunikować współczesnemu pokoleniu poprzez znak, jakim była historia tej kobiety, żyjącej w trudnych czasach, gdy Węgry zanurzone były najpierw w mroku wojen, a potem w chorej rzeczywistości ateistycznego komunizmu?

Ze wstępu ks. Prof. Roberta Skrzypczaka

 

„Moje męczarnie miały głębokość morza, ale było w nich również sięgające nieba szczęście” – pisała Erzsebet po 28 latach cierpienia. – „Nie ma na ziemi człowieka, z którym chciałabym się zamienić, nawet dzisiaj, gdy w moim ciele nie ma nic zdrowego. Jest mi bardzo dobrze”.

Oddawała siebie za grzechy innych. Cierpienie zbliżało ją do Chrystusa, a z Nim i Jego Matką łączyła ją niezwykle intymna relacja.

 

Dane techniczne: Oprawa: miękka ze skrzydełkami| Liczba stron: 272| Wymiary okładki: 145 x 205| Cena: 34,90| EAN: 9788380795075 | Data premiery: 15.05.2020

 

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

Węgierska katoliczka i mistyczka. Przez 42 lata trwała w doświadczeniu choroby i nosiła w ciele stygmaty Chrystusa. Łączyła ją z Nim i Jego Matką szczególna, intymna więź. Oddawała siebie za grzechy innych.

Więcej książek tego autora »

Miłość nie zna granic
Twitter Facebook Pinterest Email

Miłość nie zna granic

Życie i cierpienie największej węgierskiej stygmatyczki

Ze wstępem ks. prof. Roberta Skrzypczaka

Już od: 900 Cena detal.: 34,00

Kup teraz »

email marketing powered by FreshMail