fbpx

Już od: 2000 Cena detal.: 34,00

Kup teraz »

Drugi tom kultowych opowieści kryminalnych (pierwszy „Niewinność księdza Browna”, Wydawnictwo Fronda 2017), w których zagadki rozwiązuje przenikliwy duchowny. Opowiadania wielokrotnie przenoszone na ekran, przyciągające jak magnes widzów na całym świecie w serialowej wersji BBC – tym razem w nowoczesnym i błyskotliwym tłumaczeniu Magdy Sobolewskiej.

Zanim pojawił się „Ojciec Mateusz” – kryminalne zagadki w brawurowym stylu rozwiązywał ksiądz Brown, kultowy bohater z panteonu angielskich detektywów, porównywany do Sherlocka Holmesa i Herculesa Poirot.

Bankierska rodzina i rabunek pod słońcem Toskanii. Fałszywy napad i wymuszony okup za fałszywe porwanie. Szpiegowska współpraca francuskiego oficera z niemieckim wywiadem – z dziwnym pojedynkiem w tle. A wszystko w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej niż można byłoby sądzić po pozorach.  I tylko jedna osoba jest w stanie przebić się przez tę grę pozorów – detektyw-amator, ksiądz Brown.

Nikt tak dobrze jak on nie zna zakamarków ludzkiej duszy. I nikt tak nie potrafi przewidywać posunięć złoczyńców jak skromny kapłan z Albionu.

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania rozmowy tłumaczki Chestertona, p. Magdy Sobolewskiej  z dziennikarzem Marcinem Fijołkiemhttp://siodma9.pl/wiadomosci/item/1110-magda-sobolewska-fenomen-ksiazek-chestertona-polega-nie-tylko-na-tym-ze-to-sa-swietne-opowiadania-kryminalne-ale-na-tym-ze-pod-piekna-powierzchnia-przemycaja-bardzo-glebokie-mysli

Wywiad dla portalu wPolityce.plhttps://wpolityce.pl/kultura/400378-wywiad-dla-chestertona-polska-byla-spelnieniem-marzenia?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wPolitycepl+%28wPolityce.pl+-+Najnowsze%29

Zapraszamy do wysłuchania audycji „O wszystkim z kulturą”https://www.polskieradio.pl/8/3664/Artykul/2161044

Detale techniczne: Oprawa: miękka| Liczba stron: 320| Wymiary okładki: 144 x 222| EAN: 9788380792883 | Cena: 34,90| Data premiery: 21.05.2018

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

Wybitny angielski pisarz z typowym dla siebie błyskotliwym humorem, czasem nabierającym cech humoru czarnego, opisuje przejawy współczesnego sposobu myślenia, wykazując, że są to w istocie przejawy bezmyślności. To nie moralność, czy polityka są dzisiaj w stanie upadku — twierdzi Chesterton — lecz rozum….

Więcej książek tego autora »

email marketing powered by FreshMail