fbpx

Uzupełnione i poprawione wydanie książki „Jak stwarzaliśmy Rosję”.

 

Z Rosjanami nie tylko braliśmy się za bary, toczyliśmy wojny jak równy z równym, a później nie tylko wzniecaliśmy przeciwko nim powstania. To z polskich drukarń pochodziło rosyjskie słowo drukowane przez ponad 120 lat. Polscy inżynierowie budowali mosty kolejowe i tworzyli rosyjską sieć dróg żelaznych.  To z polskich fabryk pochodziło 90 proc. stalowych szyn układanych potem w dalekich stepach. Nasi przyrodnicy odkrywali Syberię dla światowej nauki.  Byli to fachowcy, którzy wyrośli z polskiego pnia, a przyszło im budować obce mocarstwo.

 

„Książka odkrywa współczesnemu Czytelnikowi skazany dziś na zapomnienie udział Polaków w historii Rosji. Udowadnia, że wspólnota przeszłości polsko-rosyjskiej może być nie tylko źródłem traumy, ale też powodem do dumy. Książka polecana jest zwłaszcza naszym rusofobom”.

Prof. dr hab. Witold Modzelewski

 

„Znakomite popularyzatorskie opracowanie relacji polsko-rosyjskich z odmiennej perspektywy niż dominująca. To przedstawienie sylwetek wielu Polaków i osób mających polskie korzenie, którzy mieszkali w Rosji (czasem dobrowolnie, czasem z przymusu)

i postanowili włączyć się w gospodarkę, życie kulturowe, polityczne i społeczne rosyjskiego społeczeństwa.”.

Prof. Adam Wielomski 

 

„Wykonując benedyktyńską pracę i gromadząc informacje na temat obecności Polaków

w wielu przestrzeniach funkcjonowania Rosji, Mariusz Świder sporządził dzieło wielkie

i solidne. To kronika ułożona w porządku problemowym, podająca nazwiska i dokonania Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju rosyjskiego życia społecznego. Każde nazwisko to  odrębna opowieść, a czasem i szokująca niespodzianka historyczna. A nazwisk tych są setki…
Prof. Włodzimierz Osadczy

 

 

Dane techniczne: Oprawa: miękka ze skrzydełkami| Liczba stron: 704 czb| Wymiary okładki: 150 x 230| Cena: 54,90| EAN: 978838079-6058 | Data premiery: 26.03.2021

 

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail