fbpx

Już od: 2300 Cena detal.: 49,00

Kup teraz »

Czarna legenda: Sojusznik Hitlera i Mussoliniego, krwawy kat hiszpańskiej Republiki, intrygant korzystający z dorobku innych, zawistnik pławiący się w luksusach, podczas gdy jego rodacy umierali z głodu; wieczny kunktator – mściwy aż do grobowej deski, kabotyn o piskliwym głosie dodający sobie podnóżkiem wzrostu, gaduła zadręczający otoczenie opowieściami o swoich sukcesach wędkarskich i łowieckich, drobnomieszczański pantoflarz, sknera – nienasycony w gromadzeniu dóbr, honorów, tytułów i splendorów, wódz milionowej armii o kwalifikacjach dowódcy batalionu.

Biały mit: Odważny dowódca, kochający syn, wierny mąż, czuły ojciec i dziadek, żarliwy katolik, doskonały myśliwy, wędkarz, kawalerzysta; ciekawy pisarz i interesujący malarz, koneser wytwornych potraw, elastyczny polityk, cięty polemista i wielki patriota. Do tego szczery polonofil. Człowiek, który wystrychnął na dudka Adolfa Hitlera, którym – podobnie jak nazizmem – szczerze pogardzał.

Jaka była prawda? Na to pytanie i na wiele innych odpowiada pierwsza polska biografia generała Franco. W tle jego Hiszpania – fascynujący kraj zmieniający się wraz z nim.

Premiera: 13 grudnia 2013 roku.

Detale techniczne
Oprawa: miękka | Ilość stron: 432 | EAN: 9788364095108 | Cena detaliczna: 49.90 zł (brutto)

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

Urodzony w 1953 r. w Suchedniowie. Jest znanym pisarzem, tłumaczem, publicystą, krytykiem i eseistą. Wydał 25 publikacji książkowych, a artykuły jego pióra ukazują się na łamach prasy polskiej, litewskiej, łotewskiej, ukraińskiej, austriackiej, irlandzkiej, kanadyjskiej, rosyjskiej, amerykańskiej i brytyjskiej. Laureat wielu krajowych nagród literackich,…

Więcej książek tego autora »

Generał Franco
Twitter Facebook Pinterest Email

Generał Franco

Biografia niepoprawna politycznie

Tadeusz Zubiński

Już od: 2300 Cena detal.: 49,00

Kup teraz »

email marketing powered by FreshMail