fbpx

Już od: 900 Cena detal.: 39,00

Kup teraz »

Autor: George Orwell

Tłumaczenie: Bartłomiej Zborski

„W brzuchu wieloryba” – Jeden z najbardziej znanych esejów Orwella; kapitulacja intelektualistów w obliczu dwóch głównych XX-wiecznych systemów totalitarnych. Obraz tej postawy w literaturze oraz ideologii.

„Raffles i panna Blandish” – to tutaj Orwell pierwszy dostrzega i opisuje zjawisko brutalizacji kultury europejskiej pod wpływem amerykańskiej ideologii siły, występku i przemocy.

„W obronie P.G. Wodehouse’a”, gdzie Orwell porusza problem zdrady i kolaboracji z wrogiem podczas wojny. Kto współpracował z nieświadomości, a kto z premedytacją? Kogo za to obwiniać i kogo za to karać?

• Słynna i po dziś dzień kontrowersyjna Lista Orwella, zawierająca nazwiska potencjalnych agentów Stalina działających skrycie w powojennej Anglii, oraz wspomagających ZSRR lewicowych poputczików…

… oraz 21 innych szkiców, esejów, reportaży wcieleniowych, recenzji i felietonów George’a Orwella. Pisarza, który kochał przeszłość, nienawidził czasów, w których przyszło mu żyć i obawiał się przyszłości. Jednego z najbardziej przenikliwych myślicieli politycznych i wizjonerów XX wieku, znakomitego dziennikarza i polemisty. Uwielbiającego kobiety i nieszczęśliwego w związkach z nimi. Jego Rok 1984 został uznany w sondażu brytyjskiego dziennika „The Guardian” za książkę najtrafniej oddającą sens XX.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PatroniKolor3a

Premiera: 21 sierpnia 2014 roku.

Detale techniczne
Oprawa: miękka ze skrzydełkami | Ilość stron: 488 | EAN: 9788364095405 | Cena detaliczna: 39.90 zł (brutto)

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

Właściwie Eric Arthur Blair. Żył w latach 1903-1950. Angielski pisarz i publicysta. Do jego najbardziej znanych dzieł należą powieść „Folwark zwierzęcy”, będąca satyrą na rządy totalitarne, oraz antyutopia „Rok 1984″.

Więcej książek tego autora »

Gandhi w brzuchu wieloryba
Twitter Facebook Pinterest Email

Już od: 900 Cena detal.: 39,00

Kup teraz »

email marketing powered by FreshMail