fbpx

Już od: 2500 Cena detal.: 59,00

Kup teraz »

Wydawnictwo Zona Zero

Biografia Adama Michnika – jednego z najbardziej znanych architektów przemian polskiej rzeczywistości. Roman Graczyk nie pisze z pozycji ani „przeciw Michnikowi”, ani „za Michnikiem”, lecz z pozycji „o Michniku”. Nie wyklucza to jego pozytywnych ani negatywnych ocen, ale omija wszystkie założenia a priori w stosunku do opisywanej postaci.

Jedni Adama Michnika kochają, inni – szczerze nie cierpią. Nie da się powiedzieć ani jednego, ani drugiego o autorze tej książki. Rzetelnie opisuje nieproste koleje życia swojego bohatera. Przedstawia wyraziste poglądy Adama Michnika i mechanizmy tworzenia ideowych biegunów sceny politycznej.

Książka ukazuje potężną i wpływową osobowość, kogoś, kto ma ambicje budowania nie tylko sceny politycznej, ale i meblowania głów polskiej inteligencji.

I to mu się w poważnym stopniu udało.

 

Dane techniczne: Oprawa: twarda | Liczba stron: 680  1+1| Wymiary okładki: 165 x 240| Cena: 59,90| EAN: 9788366814004 | Data premiery: 15.03.2021

 

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

Roman Graczyk (1958) jest dziennikarzem i publicystą, zajmuje się problemami ustrojowymi oraz najnowszej historii Polski. Jest m. in. autorem pracy o przemianach ustrojowych w Polsce po upadku komunizmu (Konstytucja dla Polski, Znak-Fundacja Batorego, 1997), biografii Wiesława Chrzanowskiego (Chrzanowski, Świat Książki, Warszawa 2013) i…

Więcej książek tego autora »

email marketing powered by FreshMail