fbpx

Już od: 1100 Cena detal.: 24,00

Kup teraz »

Komentarz historyczny: Joanna Wieliczka-Szarkowa

Posłowie: Kaja Godek

Pierwsza autobiograficzna opowieść ukazująca skrywany przez pół wieku dramat gwałtów Armii Czerwonej na polskich kobietach.

Młoda, wchodząca w życie dziewczyna, nieśmiało chodząca za rękę ze swym pierwszym chłopakiem, marzy o wspólnej przyszłości w powojennej rzeczywistości. Nieoczekiwanie, chłopak zostaje aresztowany przez wyzwolicieli ze Wschodu pod pozorem współpracy z „leśnymi bandami”, a ona sama wezwana do sowieckiej komendantury.

Tam, przez wiele dni brutalnie gwałcona jest przez dowódcę, a kiedy wreszcie udaje się jej wydostać z rąk zwyrodnialca, orientuje się, że jest w ciąży. Wbrew naciskom najbliższej rodziny i sugestiom lokalnej społeczności, która poznała już problem niechcianych sowieckich dzieci, nie decyduje się na aborcję.

Rozpaczliwie szuka kochającego mężczyzny, który zastąpiłby jej dawnego ukochanego. Próbuje rozpocząć wszystko od nowa, nie sądząc, że nowa rzeczywistość może okazać się jeszcze bardziej okrutnym grymasem losu niż sowieckie gwałty.

Przez pół wieku nikomu nie opowiada o swoich powikłanych losach, dopiero u schyłku życia, będąc chora na raka, postanawia wyznać wszystko ukochanej wnuczce.

Premiera: 9 sierpnia 2016 roku

Detale techniczne: Oprawa: miękka | Ilość stron: 180 | EAN: 9788380790810 | Cena detaliczna: 24.90 zł (brutto)

(Źródło: naTemat.pl)

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

Urodziła się i wychowała na Śląsku w Rydułtowach. Absolwentka Akademii Ignatianum w Krakowie. Przez kilka lat pracowała na tej uczelni jako asystentka. Jest autorką książki „Obronić własną osobowość”. Obecnie pracuje jako pedagog i terapeuta Biofeedback. Interesuje się psychologią, filozofią, która uczy pytać i nie zadowalać się płytką odpowiedzią, lubi czytać i pisać poezję. Każdy swój wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi .

Więcej książek tego autora »

email marketing powered by FreshMail