Konkurs „Któż jak nie Bóg” Twitter Facebook Pinterest Email

Fulwiler-3d

Wyniki konkursu „Któż jak nie Bóg”

Miło nam poinformować, że konkurs „Któż jak nie Bóg” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Spośród wielu oryginalnych i ciekawych zgłoszeń przedstawiciele wydawnictwa Fronda oraz sklepu Słowo ma moc wytypowali troje zwycięzców, a są nimi:

  1. Sandra Okoniewska
  2. Marzena Pająk
  3. Bartłomiej Grabiec

Uprzejmie prosimy nagrodzone osoby, o podanie swoich danych adresowych oraz rozmiarów koszulek w wiadomości na adres e-mail: fronda@fronda.pl.

Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas jeszcze dziś kody rabatowe o wartości 10% na wszystkie książki wydawnictwa Fronda do zrealizowania w Księgarni Ludzi Myślących (www.xlm.pl).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!

Za współpracę dziękujemy: Katolickiej Agencji Informacyjnej, miesięcznikowi „Egzorcysta”,  dwumiesięcznikowi „Któż jak Bóg”, portalowi Fronda.pl, portalowi Bosko.pl, ASK Soli Deo oraz wszystkim życzliwym osobom, które pomogły w poinformowaniu o konkursie.

Do wygrania 3 zestawy nagród: książka + koszulka.

Książka autorstwa Jennifer Fulwiler to autentyczna, wartka historia, w której każdy odnajdzie cząstkę własnych zmagań. To studium nawrócenia czyta się jak pasjonującą powieść obyczajową. Duchowa podróż w poszukiwaniu szczęścia, a zarazem czarujący pamiętnik.

koszulki1

Co należy zrobić, aby wygrać? Przeczytajcie poniższy fragment pochodzący z książki Jennifer Fulwiler „Któż jak nie Bóg” i napiszcie, co doradzilibyście bohaterce w tej sytuacji.

Zgłoszenia wysyłajcie na adres fronda@fronda.pl w tytule wiadomości wpisując „Któż jak nie Bóg” – konkurs.

Konkurs potrwa od 19 do 26 sierpnia 2015 roku do końca dnia. Lista trojga zwycięzców zostanie opublikowana na stronie oraz na profilu facebook wydawnictwa najpóźniej do 31 sierpnia 2015 roku.

Fragment:

– Mamy wyniki – oznajmił lekarz. – Ma pani mutację genu protrombiny 20210. Protrombina to białko wykorzystywane podczas krzepnięcia krwi. Ma pani pewien błąd w kodzie genetycznym, w wyniku którego pani organizm produkuje za dużo tego białka.

– Stąd się wziął ten skrzep?

– Właśnie. Jest coś jeszcze – to mówiąc, lekarz przewrócił kartki, zatrzymując się na ostatniej, której przyjrzał się nieco dłużej, jak gdyby chciał się przekonać, że właściwie odczytał wynik. – To niezwykle rzadki przypadek. Homozygotyczny. To znaczy, że odziedziczyła pani zmutowany gen po obojgu rodzicach. Wiemy, że przypadek homozygotyczny jest prawdopodobnie gorszy. Nie wiemy jednak dokładnie, o ile gorszy. Ciężko badać te przypadki, bo są bardzo rzadkie. Poproszę pielęgniarkę, żeby umówiła panią z ginekologiem, który prowadzi ciąże wysokiego ryzyka. Będzie pani musiała rodzić w szpitalu, a poza tym poród trzeba będzie wywołać. Jeśli akcja porodowa zacznie się w okresie, kiedy przyjmuje pani środki przeciwzakrzepowe, może to doprowadzić do krwotoku.

Starałam się nie okazywać przerażenia na myśl o tak drastycznej zmianie moich planów w ósmym miesiącu ciąży – nie wspominając już o tym, że nasz plan ubezpieczeniowy dla małych firm nie obejmował ciąży, więc czekał nas jeszcze wydatek rzędu co najmniej dziesięciu tysięcy dolarów. Pogrążona w myślach, nie dosłyszałam pytania:

– Z jakiej metody antykoncepcji planuje pani korzystać po porodzie?

Wszystkie moje myśli nagle stanęły w miejscu. Grałam na czas, udając, że nie dosłyszałam pytania. Lekarz je powtórzył…

– Ciąża pogorszyła pani chorobę krwi. Ciąża jest dla pani czynnikiem ryzyka, z uwagi na większe prawdopodobieństwo zakrzepu, dlatego powinna pani rozważyć trwałe ubezpłodnienie. Po porodzie trzeba będzie rozpuścić zakrzep przy użyciu leku o nazwie Coumadin – mówił dalej. – Jest to lek kategorii X według FDA. Oznacza to, że absolutnie nie wolno pani zajść w ciążę, kiedy pani go przyjmuje.

– Jak długo będę go brała?

– Co najmniej przez pół roku. Ale jako że jest pani przypadkiem homozygotycznym, musimy omówić możliwość dożywotniego przyjmowania tego leku. To jaką antykoncepcję planuje pani stosować?

Kusiło mnie, by mu powiedzieć to, co chciał usłyszeć: „Będę brała pigułkę, a do tego plasterek i zastrzyki. Do tego jeszcze dla pewności ogrodzę moją macicę drutem kolczastym!”.

Nic jednak nie odpowiedziałam, tylko patrzyłam na długopis lekarza nad kartką papieru. Zastanawiałam się, czy bardzo się zdziwi, jeśli znów udam, że nie dosłyszałam.

– Rozumiem – odezwał się lekarz. – Ma pani wiele możliwości. Proszę to sobie przemyśleć i wrócimy do tematu przy okazji kolejnej wizyty.

– Jasne! Oczywiście – odparłam głośno i dobitnie.

Lekarz wstał i podał nam obu ręce na pożegnanie, po czym dodał:

– Jeśli nie zgodzi się pani na trwałe ubezpłodnienie, będzie pani musiała skorzystać z innej metody antykoncepcji. Z tym lekiem nie ma żartów.

To powiedziawszy, wyszedł z gabinetu.

Organizatorami konkursu są: wydawnictwo Fronda oraz sklep Słowo ma moc.

Partnerzy:

logo kai - jasnoniebieskie   ekai_tonalne    bosko-pl   logo-fronda   egzorcysta   KjB moduly.indd   logo ASK Soli Deo

Obejrzyj pozdrowienia od autorki i posłuchaj fragmentów książki czytanych przez Annę Świątczak:

Zasady konkursu:
1. Nagrody wysyłane są wyłącznie na podany adres w Polsce.
2. Nagrody nie podlegają reklamacji, wymianie, itp.
3. Nagrody:
– 3 zestawy: książka „Któż jak nie Bóg” autorstwa Jennifer Fulwiler oraz koszulka z nadrukiem „Któż jak Bóg” ze sklepu Słowo ma moc,
– zwycięzca wybierze koszulkę damską lub męską. Koszulki dostępne są jedynie we wzorach zaprezentowanych pod linkiem w rozmiarze od S do XL.
4. Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez wydawnictwo Fronda dla potrzeb dokonania przesyłki na podstawie art. 25 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002.101.926 z późn. zm.).