Fotorelacja z premiery książki „Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010” Twitter Facebook Pinterest Email

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z premiery książki „Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010”, która odbyła się 3 czerwca w Polonia Palace Hotel w Warszawie. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w ten ważny dzień!

LKaczynski_okladka_fiszka-360x527– To była bardzo trudna prezydentura. Prezydentura, która podjęła wyzwanie budowy państwa naprawdę niepodległego – tak podczas prezentacji książki „Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010” mówił Jarosław Kaczyński, brat zmarłego.

Prezydentura Lecha Kaczyńskiego przebiegała pod znakiem godności. Zostałem ukształtowany właśnie m.in. przez Lecha Kaczyńskiego – mówił prezydent Andrzej Duda i dodał: – Lech Kaczyński był człowiekiem wielkiej kultury i wielkiej klasy.

Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że prezydentura Lecha Kaczyńskiego była „prezydenturą wielkiej godności i wielkiej dumy z bycia Polakiem”.

– I to było od samego początku do samego końca. Pan prezydent atakowany ze wszystkich stron, z próbami odzierania go z tej właśnie godności, ośmieszania go, nie poddawał się ani jednego dnia – powiedział Duda.

Według niego Lech Kaczyński był wspaniałym człowiekiem i politykiem-wizjonerem, który uczył swych współpracowników. – Był wielki nie tylko dlatego, że był świetnym politykiem, nie tylko dlatego, że miał tę wizję i ją niestrudzenie realizował, ale był też wielki jako człowiek w takim bezpośrednim kontakcie, swoją serdecznością dla współpracowników i wyrozumiałością wtedy, kiedy można było być wyrozumiałym – mówił Duda, który współpracował z Lechem Kaczyńskim jako minister w jego prezydenckiej kancelarii.

Prezydent powiedział, że ma poczucie, że „jako człowiek, który dziś zajmuje się polityką i pełni ten zaszczytny urząd”, został „ukształtowany w sensie swego podejścia do państwa, swoich poglądów politycznych, swoich osobistych przekonań i tego, w jaki sposób należy dla Polski pracować” przez swoich rodziców i przez Lecha Kaczyńskiego.

Z kolei Sławomir Cenckiewicz, jeden z autorów biografii, ocenił, że prezydent Lech Kaczyński był postacią wyjątkową. – Był pierwszym prezydentem prawdziwie wolnej Polski. Bo wszystkie idee, które przyświecały Polakom i w XIX wieku, ale przede wszystkim w XX wieku – nie tylko walki o państwo, ale walki o państwo poważne, o państwo silne, o państwo nowoczesne, bo prezydent był prezydentem Polski modernizującej się, Polski unowocześnianej, że te wszystkie idee zbiegły się, zaistniały w polskiej polityce dopiero w roku 2005 – powiedział Cenckiewicz (Źródło: PAP).