Fotorelacja z panelu dyskusyjnego „Kulisy afery taśmowej” [16.10.2014] Twitter Facebook Pinterest Email

16 października w klubie Hybrydy w Warszawie odbył się panel dyskusyjny „Kulisy afery taśmowej”. W spotkaniu udział wzięli: Piotr Nisztor, autor książki „Jak rozpętałem aferę taśmową” oraz płk Mieczysław Tarnowski, były wiceszef ABW. Panel poprowadził Cezary Gmyz – dziennikarz śledczy tygodnika Do Rzeczy. Wśród prelegentów zabrakło mecenasa Jacka Kondrackiego, którego zatrzymały pilne sprawy zawodowe.

Spotkanie rozpoczęło się od poruszenia kwestii tajemnicy dziennikarskiej, rozmawiano także o możliwej współpracy dziennikarzy i służb specjalnych. Piotr Nisztor opowiadał w jaki sposób był inwigilowany i jak stał się „wrogiem publicznym numer jeden”. Po głównej części dyskusji prelegenci odpowiadali na liczne pytania z sali. Panel zakończył Cezary Gmyz stwierdzeniem, że „afera podsłuchowa” rozwinie się jeszcze bardziej, gdy pojawią się kolejne taśmy.

Jeden z gości znalazł kartkę z zapiskami widza, który skrzętnie notował słowa prelegentów. Treść notki: „Informuję; w dniu 16.10.2014 w lokalu astronomicznym Hybrydy, miało miejsce zdarzenie, które swoimi znamionami mogło naruszać obowiązujący porządek prawny państwa i stanowić próbę organizacji zamachu na konstytucyjne organy państwa. Niejaki Piotr Nisztor (lat 30) miejsce stałego pobytu potwierdzone przez „zpo” (zakryty punkt obserwacyjny), zatrudniony w charakterze dziennikarza w piśmie o nazwie Wprost. Poprzednie miejsca pracy znajdują się w jego teczce personalnej . W towarzystwie Cezarego Franciszka Gmyza obecnie zatrudnionego w charakterze kucharza w telewizji ….” – szczegóły odnośnie tajemnicznego zapisu i relacja Dariusza Lorantego dostępne są na stronie: TROP magazyn śledczy

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie.