Spotkanie wokół książki „Most” Twitter Facebook Pinterest Email

16 czerwca w Cafe Niespodzianka w Warszawie odbyła się oficjalna premiera książki „Most. Tajna operacja przerzutu Żydów” Dariusza Wilczaka.

O kulisach przedsięwzięcia opowiadali dr Andrzej Gąsiorowski – współzałożyciel firmy Art-B, płk Jerzy Dziewulski  – szef „Grupy Realizacyjnej Operacji Most” (GROM) oraz autor książki – Dariusz Wilczak. Spotkanie poprowadził Andrzej Stankiewicz – dziennikarz „Rzeczpospolitej”, a wcześniej „Wprost” i „Newsweeka”.

„Tak więc po 23 latach trafia do rąk czytelników sensacyjna i historyczna książka o polskim wątku ewakuacji do Izraela około 2 mln. Żydów z ZSRS. Osiem rozdziałów książki Dariusza Wilczaka (autora m. in. słynnej „Pajęczyny” z 1991 r.) to kolejne sensacyjne fabuły odcinków politycznego thrillera, a na deser jest Kalendarium wydarzeń! Czytałem i co chwilę się dziwiłem – mieszka się w środku Europy, jest się codziennie zalewanym informacjami przez media, a tu wszystko zaskakuje nowością! Ciekawe o ilu takich tajnych operacjach dowiemy się za lata, czy dekady?”

– Remigiusz Włast – Matuszak (Czytaj całą relację)

 

Autor zdjęć: Krzysztof Kobus