fbpx

O autorze

Doktor nauk humanistycznych, technik elektronik. W 2004 roku obronił pracę dyplomową w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. Od 2008 roku absolwent kierunku historia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2013-2014 studiował na Uniwersytecie Wiedeńskim. W 2015 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie obronił pracę doktorską pt.: Dzieje współpracy amerykańskich i polskich związkowców, 1918-1989 r.

Stażysta w Institute of World Politics w Waszyngtonie oraz uczestnik Cold War Studies na Uniwersytecie Harvarda. Stypendysta The Albert Shanker Institute w Waszyngtonie, Institute for Democracy in Eastern Europe w Waszyngtonie oraz Polish & Slavic FCU w Nowym Jorku.

Autor i współautor artykułów oraz książek naukowych o tematyce historycznej i międzynarodowej. W 2009 r. opublikował pierwszą biografię naukową Lecha Wałęsy: Lech Wałęsa. Idea i historia. Biografia legendarnego przywódcy „Solidarności” do 1988 r.; w 2013 r. pierwsze case study z obszaru katastrof komunikacyjnych PRL, pt. : Tajemnica Wilczego Jaru. Największa drogowa katastrofa PRL w świetle dokumentów i relacji. W 2009 r. laureat Nagrody Literackiej im. Jacka Maziarskiego, zaś w 2010 r. Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Książki tego autora

EFEKT DOMINA

Już od: 3900 Cena detal.: 94,00

Kup teraz »

Zostań członkiem Klubu Wydawnictwa Fronda:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z regulaminem.

email marketing powered by FreshMail