Wypowiedź Prezydenta Andrzeja Dudy na premierze książki „Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010” Twitter Facebook Pinterest Email

Poniższy materiał zawiera wypowiedź Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy podczas uroczystej premiery książki „Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010”, która odbyła się 3 czerwca 2016 r. w Polonia Palace Hotel w Warszawie.

Książka jest kontynuacją bestsellerowej biografii byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Rzetelna i stroniąca od hagiografii. Dwaj badacze – Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki – opisują wszechstronną aktywność Lecha Kaczyńskiego w czasie jego prezydentury w latach 2005-2010.

W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu reprezentującego interesy Rzeczpospolitej, dowiemy się jak godził obowiązki głowy państwa z życiem rodzinnym.

Autorzy przypominają jak działał „przemysł pogardy“ oraz opisują dramatyczne epizody prezydentury, m.in. przyjazd prezydentów Europy Środkowej do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej. Cenckiewicz i Chmielecki ukazują Lecha Kaczyńskiego jako polityka i człowieka nie wahającego się ryzykować własnym życiem w imię ideałów, które wyznawał. Publikację kończy obszerny rozdział podsumowujący stan dzisiejszej wiedzy o tragedii smoleńskiej.

Dzięki pracy autorów otrzymujemy rzetelną biografię Lecha Kaczyńskiego, opartą na relacjach świadków i wnikliwej kwerendzie archiwalnej.

Wyłącznym Mecenasem Wydania Książki jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

logotyp-PWPW-PL-pion-CMYK